Astroloji Betül Alakır

ASTROLOJİ AJANDASI :

– 4 Mart 2017’de VENÜS Koç burcunda GERİ hareketine başlıyor.

– 10 Mart 2017’de MARS BOĞA burcuna geçecek.

– 12 Mart 2017’de BALIK/BAŞAK burçlarında DOLUNAY gerçekleşecek.

– 13 Mart 2017’de MERKÜR KOÇ burcuna geçecek.

– 20 MART 2017’de GÜNEŞ KOÇ burcuna geçiyor.

– 26 Mart 2017’de KOÇ burcunda YENİAY gerçekleşecek

– 31 Mart 2017’de MERKÜR BOĞA burcuna geçecek.

2017 yılında geride bıraktığımız Şubat ayı birçok kişi için oldukça zorlayıcı ve çalkantılı geçti. Astronomik fenomenler olan Güneş ve Ay Tutulmaları Şubat ayına damgasını vurdu. Kadim astrologlar tutulmaları negatif olaylar getiren güçlü enerjiler olarak kabul edip değerlendirmişlerdir. Güneş tutulmalarının yöneticileri, ülke liderlerini, güç ve erk sahibi kişileri etkileyen olayları; Ay tutulmalarının ise halkı, kalabalıkları ve sıradan insanları etkileyen olayları ön plana çıkardığı kabul edilmektedir.
Tutulmalar sadece Yeniay ve Dolunay zamanlarında gerçekleşebilirler. Ancak bilindiği üzere her ay bir yeniay, bir dolunay zaten gerçekleşmektedir. Tutulma olabilmesi için Ay’ın yörüngesi ile Dünya’nın yörüngesinin kesişim noktalarının en az 10 derece kadar yakınında bir yeniay veya dolunay gerçekleşmelidir.
“Güneş Tutulması” sadece Yeni Ay fazında gerçekleşebilir. Güneş tutulmasında Ay; Güneş ile Dünya arasında bulunur. “Ay Tutulmas” da sadece dolunay fazında gerçekleşebilir. Ay tutulmasında Dünya; Güneş ile Ay arasında bulunur.
2017 yılında 2 Güneş Tutulması ile 2 Ay Tutulması yaşanacak. Yılın ilk tutulmaları 11 Şubat Ay Tutulması ve 26 Şubat Güneş Tutulması olarak geçen ay gerçekleşti. Yılın diğer tutulmaları da 7 Ağustos 2017’de Aslan/Kova burçlarında Ay tutulması, 21 Ağustos 2017’de de Aslan burcunda Güneş Tutulması olarak meydana gelecek.
Şubat ayındaki Ay tutulmasının ardından, Ağustos ayındaki her iki tutulmanında Aslan burcunda gerçekleşiyor olması aslında oldukça dikkat çekicidir. Aslan burcu astrolojide yöneticileri, liderleri, güç, mevki ve söz sahibi kişileri sembolize eder. Dolayısıyla tutulmaların Aslan burcunda gerçekleştiği 2017 yılında da gündemi en çok meşgul eden konuların başında da yönetme, liderlik, tanınma, onaylanma ve takdir edilme istekleri gelmesi oldukça doğaldır. Tabi unutmamak lazım ki tutulmalar genellikle tahmin edilmeyen sonuçlar getirebilir ve kadersel temaları devreye sokabilir. Tutulma etkileri 6 aylık veya bir yıllık olabilir. Bazı tutulmalar kayıp ve ayrılık anlamı da taşıyabilir, kopuşlar, iş değişiklikleri yaşanabilir. Dolayısıyla Şubat ayındaki tutulmaların genel etki ve sonuçlarını Ağustos ayındaki tutulmalarda net olarak görebileceğimizi söyleyebiliriz.

MART 2017
Balık burcu bu yıl günü saat 13:45 itibarı ile başladı. Kış mevsiminin son ayı olarak kabul edilen bu zaman diliminde Güneş Balık burcunda ilerliyor. 20 Mart 2017 günü saat 13:28’de Güneş Koç burcuna geçecek ve artık Bahar mevsimi başlayacak.
Mart ayındaki DOLUNAY 12 Mart 2017 Pazar günü saat 17:53’te Balık burcunun 22.derecesinde gerçekleşecek. Başak burcundaki Ay ile Balık burcundaki Güneş’in karşı karşıya olacağı bu dolunay zamanında hizmet, sağlık, fedakarlık gibi konularda daha gerçekçi bir yaklaşım içinde olma ihtiyacı hissedebiliriz. Mart ayındaki YENİAY 28 Mart 2017 Salı günü saat 05:57’de Koç burcunun 7.derecesinde gerçekleşecek. Koç burcunun başlamasıyla yenilenen gökyüzü enerjisi bizi daha cesur, girişken kılacaktır. Harekete geçmek istediğimiz konulara yoğunlaşmak için bu Yeniay enerjisinden yararlanabiliriz.

Mart ayına göz atacak olursak, ayın ön önemli astrolojik olayı VENÜS gezegeninin 4 Mart günü öğle saatlerinde geri hareketine başlayacak oluşudur. VENÜS RETRO hareketi 4 Mart ile 16 Nisan tarihleri arasında devam edecek. Bu süreç devam ederken 10 Nisan 2017 tarihinde Boğa burcunda MERKÜR GERİ HAREKETİ başlayacak. 3 Mayıs’a kadar devam edecek olan Merkür Retrosu da Koç burcunda sona erecek. Dolayısıyla tüm yeni girişim, başlangıç ve yeni kararlar için gökyüzü 4 Mart ile 3 Mayıs arasında pek destekleyici konumda bulunmayacak diyebiliriz.
Tekrar hatırlatmak gerekirse retro hareket sırasında o gezegen elbette gerçek anlamda geri gitmez. Tüm gezegenler Güneş etrafındaki yörüngelerinde düz hareketle ilerler, hiçbiri geri gitmez. Ancak dünyanın hızı ile diğer gezegenlerin gidiş hızı arasında farklılıklar vardır. Bu sebeple yılın belli zamanlarında dünyanın hızı arttığı zaman diğer gezegenler geride kalmış gibi görünür. Tabi astroloji bu durumun yaşantımızı nasıl etkilediği getirdiği kısmına odaklanır. Başka bir deyişle astronomik bir olayı, astrolojik yaklaşımla ele alarak hayatımızla bağlantısını analiz ederiz. Gezegenler retro giderken, gerilemekte oldukları burç konularında ve kendi sembolizmleri dahilinde aksaklıklar yaşanmasına sebep olur. Retro dönemleri potansiyellerin dengeli ve akıcı aktarılmasıyla ilgili zorlukları gösterir. Aslında içe dönme zamanlarıdır. Durup, düşünüp, konuları yeniden gözden geçirmek için ihtiyacımız olan zamanı sağlarlar.

VENÜS GERİ HAREKETİ (4 MART-16 NİSAN arası)
Venüs gezegeninin sembolize ettiği konuların başında sevgi, keyif, aşk, uyum, flört, uzlaşma, huzur, zevk, sosyal hayat, estetik duyarlık ve sanatla ilgili herşey sayılabilir. Venüs aynı zamanda para ve kazançlarla da alakalı kabul edilir. Sevgi gezegeni Venüs 4 Mart’ta kendini çok rahat ifade edemediği Koç burcunun ortasında geri hareketine başlayarak 16 Nisan’a kadar geri gidecek. Bu dönemde hukuksal alanda ve yasal konularda daha dikkatli olmakta yarar var. Eşiniz, sevgiliniz, iş ortağınız veya değer verdiğiniz kişilerle kırgınlıklar yaşadığınız konular varsa, retro sürecinde bu konulardaki problemleri çözmeye ayırabilirsiniz. Eski sevgililer, görüşmeye ara verdiğiniz dostlar, unuttuğunuz arkadaşlar uzun süreden sonra yeniden hayatınızda yer almaya başlayabilir.

Venüs geri giderken neler yapılabilir:
– Venüs geri giderken nasıl ilişki kurduğumuzu, nasıl alıp verdiğimizi, uyumu nasıl yarattığımızı, nelere değer verdiğimizi, kendi değerimiz hakkında nasıl düşündüğümüzü, zevklerimizi yeniden gözden geçirme imkânına sahip olabiliriz.
– İlişkiler ve keyifler alanlarında hayatımızı düzene sokabilir, eğer varsa bozulan dengeleri yeniden düzenleyebiliriz.
– Eski eş, eski sevgili ile sevgiyi onarmak için yeniden biraraya gelinebilir.
– Var olan ilişkilerde sorunları çözmeye zaman ayırılabilir.
– Takı, mücevherat, moda, güzellik sektörü gibi kadınlara yönelik işlerde duraklama ve yavaşlama yaşanabilir. Bu sektördeki kişiler venüs retro sürecini yeni koleksiyonlar hazırlamak için araştırma yapmaya ayırabilir. Eski modeller yeniden elden geçirilip modernize edilebilir. Yeni olmayan herşey retro sürecinde değerlendirilebilir.

Venüs geri giderken neler YAPILMAMALIDIR:
– Estetik operasyon, imaj değişikliği, güzellikle ilgili radikal değişiklikler yapılmamalıdır. Sonuçlardan memnun kalmama ihtimali çok yüksektir.
– Evlilik, nikah, nişan, düğün yapılması kesinlikle tavsiye edilmez. Ilişkiyle ilgili gözden kaçan, gizlenen, açığa çıkmamış konular ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir.
– Halihazırla var olan ilişki ve ortaklıklarda önemli kararlar almak ve uygulamak hiç önerilmez.
– Yeni iş bağlantısı, iş ortaklığı, işyeri açılışı yapılmamalıdır.
– Yeni maddi yatırımlara girilmemelidir.
– Yeni marka tanıtımı, yeni koleksiyon lansmanı yapılmamalıdır. Bunın için mutlaka 3 Mayıs’ta sonra erecek Merkür retrosunu beklemek gerekir.
– Yeni dekorasyon yapılmamalıdır; çünkü sonradan memnuniyetsizlik olabilir.
– Spekülatif alanda para kontrolü zor olabilir; gereksiz harcamalara dikkat etmeli ve riskli yatırımlara girilmemelidir.

Venüs Retro’da aşk ve ilişkiler alanında en fazla etki altında olanlar; Koç, yükselen Koçlar, Terazi, Yükselen Teraziler, Yay, Yükselen Yaylar olacaktır. 3-15 Nisan arasında ise Akrep, Yükselen Akrepler, Başak ve Yükselen Başaklar da etkilenmeye başlayacaklar.
Venüs Retro’da para ve maddi konularda en fazla etki altında olanlar; Balık, yükselen Balıklar, Başak, Yükselen Başaklar. 3-15 Nisan arasında ise Kova, Yükselen Kovalar, Aslan ve Yükselen Aslanlar da etkilenmeye başlayacaklar.
Herkese keyifli bir ay dilerim.

About the author

LUYS_Admin

Luys Magazin Gazetesi Ana Hesabıdır.