LUYS YILIN ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ İNTERNET OYLAMASI (II)

LUYS AKTÜEL MAGAZİN GAZETESİ


YILIN ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ

İNTERNET OYLAMASI (II)

1- Yılın En İyi Mekânı:

Eleos: İstanbul’un gelenekselleşmiş Rum meyhane kültürünü Ege’nin deniz kültürüyle harmanlayan Eleos, ferah dekorasyonu ve kendine özgü tatları ile Yeşilköy ve Beyoğlu’nda hizmet veriyor. Eleos birçok kez İstanbul’un en iyi meyhanesi ödülünün de sahibi oldu ve başarılarına her gün bir yenisini ekliyor.

Garo’s: Garo’s, Türkbükü koyunun başlangıç noktasında, bembeyaz, 90 yıllık yaşanmışlık kokan bir taş evde hizmet veriyor. Bodrum Türkbükü’nün uzun zamandır en çok tercih edilen mekânı Garo’s eşsiz konumu ve mezeleriyle dikkat çekiyor.

Jash Kınalıada: Unutulan İstanbul lezzetlerini büyük bir özenle müşterilerine sunan Jash İstanbul, Kınalıada’da da hizmet vermeye devam ediyor. Jash Kınalıada muhteşem deniz manzarasıyla ve özel menüsü ile başarısına her gün yenisini ekliyor.

Ogün Restaurant: Yeşilköy’de altmış yıllık bir maziye sahip olan, damak tadı babadan oğula geçen ve leziz bir İstanbul Meyhanesi olan Ogün Restaurant mezeleriyle ünlü bir mekân olma özelliği taşıyor.

[socialpoll id=”2305800″]

 

2- Yılın En İyi Tasarımcı:

Manuk Durmazgüler: 13 yaşında Kapalıçarşı’da mücevher sektörüne girdi. El işçiliğinin bu mesleğe yatkın olmasının avantajıyla çıraklığından itibaren birçok büyük ve kaliteli mağaza için ürünler hazırlayan Durmazgüler, sadekarlık zanaatını gerçekleştiriyor. 2007 yılına kadar çeşitli atölyelerde çalışan Durmazgüler, daha sonra Cağaloğlu’nda kendi atölyesini açtı. Çeşitli mücevher mağazalarına ve tasarımcılara ürün hazırlayan Durmazgüler, zamanla kendi tasarımlarına da vakit ayırarak, Manuk’s Workshop markasıyla 2015 yılının başından bu yana Karaköy’deki mağazasında hizmet veriyor.

Thenny Bal: 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Thenny Bal, Endüstri Mühendisliği eğitimi aldıktan sonra Milano Teknik Üniversitesi’nde Stratejik Yönetim Tasarımı üzerine yüksek lisans yaptı. Beş yıl boyunca profosyonel iş hayatında strateji ve iş geliştirme alanlarında deneyim elde eden Bal, kendi markasını yarattı.

Kristin Evihan: 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Evihan, Bilkent Üniversitesi Turizm Otelcilik Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1999​  Four Seasons Hotel, İstanbul Yiyecek & İçecek bölümünde çalışma hayatına başlayan Evihan, Credit Lyonnais Securities’de idari işler sorumlusu olarak çalıştı. Kristin Evihan, modern pazarlama-satış teknikleri, e-pazarlama, kalite yönetimi gibi dersler aldı. 2003 Beykoz Cam Ocağı’nda Michalea Koppl’den cam boncuk eğitimi aldı. 2003 yılında Çukurcuma’da kurduğu atölyesinde çalışmalarına başlayan Krisitn Evihan, cam ve gümüşü birbirine harmanlayarak modellerinde kullanıyor. Çalışmalarına bronz, doğadan ve denizden topladığı (özellikle büyüdüğü Kınalıada’dan) camları ve doğal taşları da ekleyip her biri birbirinden farklı tasarımlar ekleyerek, büyük bir keyif ve şevkle Çukurcuma’daki butik/atölyesinde devam etmektedir. Tasarımları İstanbul Modern Müze Dükkan ve Ankara’da bulunan Erimtan Arkeoloji Müze Dükkanı’nda da satılmaktadır.

[socialpoll id=”2305798″]

3- Yılın Gelecek Vaad Eden Sporcuları:

Ari Kiremitçiyan: 1993 yılında İstanbul’da doğan Kiremitçiyan, 4 yıldır turnuva satrancı oynuyor. 2014 yılında Amatörler birinciliği, İstanbul içinde pek çok turnuvada üçüncülük elde eden Kiremitçiyan, 2015 yazında milli takım havuzundaki oyuncularla satranç federasyonu tarafından Bulgaristan’a gönderildi. Ratinginde 400 puan üstünde performans sergileyen Ari Kiremitçiyan, bu turnuvada onuncu oldu.

Aris Tiryakiyan: Yüzmede özellikle kelebek branşında öne çıkan bir isim. Birçok rekora imza atan Aris, ana branşı kelebek dalında başarılarına devam ediyor. 2015 yılında Turkcell Yaz Şampiyonası’nda 200 metre Türkiye şampiyonu oldu. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin sporcusu olan Aris’in hedefi Milli Takıma katılmak.

Derev Alcal: 6 yaşından bu yana Yeşilyurt Spor Kulübü’nde lisanslı tenis sporcusu olan 2003 doğumlu olan Derev Alcal, Yeşilköy Ermeni İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi. Düzenli olarak antrenman yapan Alcal çeşitli turnuvalara katılarak başarılara imza atıyor.

Nareg Haçikoğlu: 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Nareg Haçikoğlu, eğitimini Kültür Koleji’nde sürdürmektedir. Spora 6 yaşında Şişli Spor Kulübü’nde basketbol okulunda başlayan Haçikoğlu, İTÜ Spor Kulübü Yıldız takımında devam etti. Sporculuk yaşantısını Galatasaray Spor Kulübü’nde atletizim dalında devam ettiren Haçikoğlu, Uzun atlama ve 3 adım atlamada son 2 yıldır İstanbul Liseler arası yarışmalarda birinciliği elden bırakmıyor. Türkiye yarışlarında çeşitli dereceler elde eden Nareg Haçikoğlu, gönül verdiği basketbola dernekler arası turnuvalarda devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Semerciyan turnuvasında basketbol dalında ‘Gelecek Vaad Eden Genç Basketbolcu’ ödülünü de aldı.

Sayat Kuş: Taksim Spor Kulübü’nün altyapısında yer alan 2003 doğumlu Sayat Kuş, Özel Esayan Lisesi’nde eğitimine devam ediyor. U12 lig maçında Fenerbahçe Altyapı hocalarının beğenisini kazanan Kuş, şu anda Fenerbahçe Spor Kulübü altyapısında lisanslı futbol oynuyor.

[socialpoll id=”2305793″]

 

4- Yılın En iyi Modacısı:

Closh: Selvin Parunakyan Özgül ve Serli Keçoğlu Uslay ortaklarından oluşan Closh markası, Türkiye’nin en çok tercih edilen özel butiklerinden birisi. Birçok ünlü ismi giydiren başarılı ikili yoğun iş tempolarını iyi bir ortaklık ve dostlukla sürdürüyor.

Harutyun Gökdemir: 1976 yılında babası Ohannes Gökdemir’in yanında terzilik hayatına başlayan Harutyun Gökdemir, 1985 yılından itibaren terzilik mesleğine tek başına devam ediyor. Pangaltı Mıhitaryan Lisesi mezunu olan Gökdemir, tasarımlarını ve müşteri isteklerini önde tutarak koleksiyonlarını oluşturduğunu ifade ediyor.

Narod Ekizoğlu: Bir yıl önce Nişantaş’ında kendi adını taşıyan mağazasını faaliyete geçiren Narod Ekizoğlu son zamanlarda cemiyet hayatının tercih ettiği modacılardan birisi oldu. Kendi tasarımlarını kişiye özel olarak da uygulayan Ekizoğlu, özellikle abiye ve kokteyl elbiseleri konusunda oldukça iddialı.

[socialpoll id=”2305809″]

5- Yılın En İyi Eğitimcisi:

Aras Delice: Genç yaşta okul müdürlüğü görevini üstlenecek öz güvene sahip olan Aras Delice eğitim dünyasında adından söz ettiriyor. Özel Tarkmantcats Ermeni İlköğretim Okulu’nda müdürlük görevini sürdüren Delice, başarılı kariyerini devam ettiriyor.

Armen Saruhanyan: 1964 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Saruhanyan, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Pedagojik Formasyon diplomasını alan Saruhanyan, Getronagan ve Esayan Ermeni Liseleri’nde felsefe grubu dersleri öğretmenliğini yaptı. 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında mezunu olduğu Pangaltı Mıkhitaryan Lisesi’nde de çalışmaya başlayan Armen Saruhanyan, Özel Surp Haç Tıbrevank Lisesi müdürlük görevini sürdürüyor.

Ayda Kayaer: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Kayaer, Esayan ve Pangaltı Mihitaryan okullarında 13 yıl öğretmenlik yaptı. Bir süre çeşitli laboratuarlarda ve tüp bebek merkezinde çalışan Kayaer, 2012 yılından beri Kalfayan ilk ve orta okulunda müdürlük görevini sürdürüyor.

Sarven Çakmak: 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Feriköy Ermeni İlkokulu, Getronagan Lisesi ve Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitim Fakültesi Sağlık Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Satranç öğretmenliği, hakemliği ve oyunculuğu yapan Çakmak, 1996 yılından itibaren satranç turnuvalarına oyuncu olarak katılıyor. İstanbul Hızlı Satranç Şampiyonası, Yaş Grupları İstanbul Şampiyonası, İstanbul Şampiyonası Seçmeleri, Üniversite Turnuvaları, Açık Turnuvalar,  Tokat Valilik Kupası gibi çeşitli turnuvalarda dereceler elde etti. Kastamonu ve Afyon İl Birinciliğini kazanan Çakmak, oyuncu olarak Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı Spor Kulübü ve Şişli Spor Kulübü ile İstanbul Ligi Şampiyonluğu, Anafartalar Lisesi Spor Kulübü ile Denizli Ligi Şampiyonluğu yaşadı. Şu an Ulusal Hakemlik normları bulunan İl Hakemi olarak Türkiye Satranç Federasyonu’na bağlı olarak görev yapan Sarven Çakmak, 2007 yılında satranç branşını kurduğu Şişli Spor Kulübü’nde oyuncu, kaptan, antrenör ve yönetici olarak görev alıyor. Halen Şişli Spor Kulübü’ndeki görevine devam eden Çakmak, Türkiye Satranç Federasyonu’nun Sosyal Medya Geliştirme Grubu Üyesi. Türkiye Satranç Federasyonu’nun düzenlediği Yardımcı Antrenör Yetiştirme Kursları’nda eğitmenlik yapan Sarven Çakmak, şu anda Şişli Spor Kulübü, Özel Tarkmançats Ermeni Okulu, Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Okulu ve Erkan Ulu Özel Ortaokulu’nda öğretmenlik ve antrenörlük yapıyor.

[socialpoll id=”2305810″]

 

6- Yılın En İyi İş Adamı:

Alen- Berç Darçın: 1970 yılında kurulan, Alkor Makine 80 m2’de başladığı iş alanını, 8.400 m2 alana taşıyarak günümüzde Alkor Grup olarak, otomotiv yan sanayi ve otomasyon sistemleri alanında faaliyet gösteriyor. Geniş makine parkuru ve güçlü kadrosuyla Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı firmaları arasına adını yazdıran firma, önde gelen otomotiv markalarının en önemli tedarikçisi konumunda. Kısa zamanda Alen Darçın ve Berç Darçın kardeşler tarafından tamamen kurumsal bir yapıya dönüştürülen grup firması, ticari hayatına emin adımlarla devam ediyor.

Aret Polat: Türkiye’nin en değerli aile firmasından birinin yönetim kurulu üyesi olan Polat, bugün Türkiye’nin önde gelen yapı tedarikçisi olarak öne çıkıyor. Polat, iş adamı kimliğinin yanı sıra vakıf yöneticisi.

Murat Saraylı: Saray Alüminyum markasıyla ilk 500 sanayi kuruluşunda yer alan iş adamı, son dönemin en çok konuşulan ismi. 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Saraylı, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Aile şirketlerinde yönetici olan Saraylı,  aynı zamanda gelecek zamanın vakıf başkanı.

[socialpoll id=”2305812″]

7- Yılın En İyi İş Kadını:

Nil Keskin Keleş: 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olduktan sonra A.B.D San Francisco, U.C Berkeley’de Marketing alanında yüksek lisansını tamamladı. Nissan, Kellogs, USTA gibi farklı kuruluşlarda satış ve pazarlama alanında tecrübeler kazandıktan sonra Türkiye’ye dönen Nil Keskin Keleş, Dünya Ticaret Merkezi’nde yurtiçi ve yurtdışı fuar satış çalışmalarıyla Türkiye’de iş hayatına başladı. 2000 yılında DHL Worldwide Express’e transferiyle kariyer hayatına devam eden Keleş, sırasıyla Saha Satış Müdürlüğü, Özel Müşteriler Müdürlüğü görevlerinin ardından Türkiye Satış Geliştirme Müdürlüğüne getirilip ekibiyle birlikte 100 kişilik Satış Ekibinin Müşteri İlişkileri Yönetim Uygulamaları, Veritabanı Yönetimi, Telemarketing, Fiyatlandırma sorumluluklarını üstlenmiş tüm bunlara ek olarak Satış Eğitmenliği görevini yerine getirmiştir. Halen DHL MENAT Bölgesi Customer Interface Director pozisyonu ile kendisine bağlı Türkiye dahil 8 Ortadoğu ülkesinin yöneticilik görevi ile 700’ü aşkın bir Müşteri İlişkileri ekibinin sorumluluğunu yürütüyor.

Meri Taksi Deveciyan: 1978 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deveciyan, kuyumculuk sektörü öncü bayan girişimcilerinden. Sektörde ilk akademik pazarlama ve marka uzmanlığı bulunan Deveciyan, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri eğitimi aldıktan sonra, 1997 Marmara Üniversitesi SBMYO Satış Yönetimi’nden mezun oldu. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi (MBA) İşletme Doktorası yaptı.

Belinda Kayaer: 1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kayaer, Saint Michel Fransız Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamladı. Cellion Tekstil’in sahibi olan Belinda Kayayer, başarılı kariyerine her geçen gün yenisini ekliyor.

[socialpoll id=”2305813″]

8- Yılın En İyi İşletmecisi:

Alex Karaköse: Eleos markasının yaratıcılarından biri olan Karaköse misafirperverliği, işletmeci zekası ve mütevazi yapısı ile öne çıkıyor. Her detayıyla bizzat ilgilendiği Eleos birçok ödülün de sahibi.

Garo Nergizyan: 1967 İstanbul Yeşilköy doğumlu. İlkokulun ardından Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdi. Üniversiteyi İstanbul Üniveristesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi’nde bitirdikten sonra Amerika’da University Of Daleware de İngilizce eğitimi gördü. Üniversite yıllarında Fransızca ve İngilizce tercümanlık ve rehberlik yapan Nergizyan, 1988 senesinde babasıyla beraber Yeşilköy Ogün Restaurant’ı açtı. İlk yıllarda rehberlik ve restaurantçılığı babasının da büyük katkısıyla beraber yürüttü. 1999/ 2000 yıllarında Antalya Clup 29’u işletti ve ardından tüm mesaisini aile işletmesine verdi. 27 senedir aynı lezzeti sunabilme çabasında olan Nergizyan, birçok mezeyi kendisi yaparak klasik meyhane mutfağından taviz vermemeye çalışıyor.

Selin Nikotyan: İşletme mezunu olan Nikotyan, 2009 yılında Bread&Butter markasıyla lezzet düşkünlerine, konfor ve huzurun yanında yepyeni tatlarla hizmet vermeye başladı. 2014 yaz sezonundan itibaren dış mekan ve menüsünü tamamen yenileyerek yeni bir konsept yaratan Nikotyan misafirperverliğiyle dikkat çekiyor.

[socialpoll id=”2305815″]

9- Yılın En iyi Ses Sanatçısı:

Alex Tataryan: 26 Kasım 1970’de İstanbul’da dünyaya geldi. Müzik eğitimine ise Pera Sanat Merkezi’nde tamamlayan Tataryan, aralarında ünlü müzik adamı Timur Selçuk’un da bulunduğu önemli öğretmen ve müzisyenlerle bireysel çalışmalar yaptı. Sahnelerdeki başarısını albüm sektörüne de taşımak isteyen Alex, ‘Çok Zor’ adlı ilk albümünü 2005 yılında Alex.T prodüksiyon imzası ile müzik severlerin beğenisine sundu. Ardından ilk albümünün remixlerinden oluşan ‘‘ALEXTRONIKA’’yı ünlü müzisyen Kıvanç K.ile tamamladı ve 2007 yılında yayınladı. Ardından aranjeleri yine Kıvanç K’ya ait olan ‘‘alextronika depresif polyanna’’ile 2008 yılında, Seyhan Müzik etiketiyle dinleyicilerin karşısına çıktı. 2010 yılında ‘İZ’ albümü ile kariyerine devam eden Tataryan, 2012 yılında DMC müzik şirketi ile imza attı ve aynı yılın Mayıs ayında ‘Yalnız ve Serseri’ adlı bir single yaptı. 2013 yılında  Alex .T prodüksiyon adı altında ”Bir Hikayem Var” adlı single çalışmasını Dijital ortamda satışa sundu. 2015 Yılında yine DMC müzik şirketinden ‘ALEX SEV’ adlı maxisingle çalışamasını çıkardı. Alex, 2015-2016 yılı için iki albüm üzerinde çalışıyor. İlki Nazan Öncel ile süpriz bir çalışma, diğeri ise yıllardır istediği fakat bir türlü fırsatını bulamadığı, Ermenice bir albüm. Bu iki heyecan duyduğu projede, güvendiği ve müziğini paylaştığı, müzik adamı, hepinizin bildiği ‘’Manga’’ gurbunun beyni olan Yağmar Sarıgül ile çalışıyor.

Murat Akgün: . Fantezi arabesk dalında çıkardığı ilk albümü ‘Git Gideceksen’ ile müzik piyasasına hızlı giriş yaptı. 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Akgün, son albümü ‘İçime Atıyorum Aşk’ ile zirvede yer alıyor. Sahakyan Okulu’ndan mezun olan Murat Akgün, yeni bir albüm için stüdyoda yoğun şekilde çalışıyor.

SİBİL: Ünlü sanatçı Sibil Pektorosoğlu, Kilise korosunun ardından çıkarttığı ‘Ser’ albümüyle büyük ses getirdi. Seslendirdiği şarkısı Türk müzik kanallarında ilk kez Ermenice olarak yayınlandı. Sibil kariyerindeki bu başarısını aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

ERLİN: Türkiye’de ilk kez tamamen Batı Ermenicesi şarkılarından oluşan albümünü çıkaran Erlin, müzik öğretmenliği görevini de sürdürmeye devam ediyor.

[socialpoll id=”2305816″]

10- Yılın En iyi Sanatçısı:

Aren Perdeci: 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Aren Perdeci, 1998 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimini Bilgi Üniversitesi Sinema- Televizyon Bölümü’nde devam etti. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü’nde yapan Perdeci, 2007 yılında çok ses getiren ‘‘Yalnız Zaman Yolcuları’’ filmini çekti. Son olarak senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği ‘‘Yitik Kuşlar’’ filmi Ermeni tehcirini anlatan ilk uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyor.

Arşo Kasparyan: İlk, orta ve lise öğrenimini sırasıyla Pappillon Fransız İlkokulu, Sakız Ağacı Katolik Ortaokulu ve Esayan Lisesi’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü, Türk Sanatı, Bizans ve Avrupa Sanatları Kürsüsü’nden mezun oldu. Aynı dönemlerde, Ord. Prof. Dr. Süheyl Ünver atölyesinde minyatür ve tezhip eğitimi gören Kasparyan, lisansını Topkapı Sarayı Kütüphanesi’nde minyatürlü yazmaları inceleyerek hazırladı. Çalışmalarını özel atölyesinde resim ve heykel alanında sürdüren Kasparyan, 2009 yılında Salzburg Sanat Akademisi’nde Judy Fox ile, 2011 yılında ise Paris Sorbonne Üniversitesi Profesörü Paul Fury ile heykel çalışmaları yaptı. 2012 yılında Işık Üniversitesi’nde Eleştiri Kuramları üzerine master yapan Arşo Kasparyan, Profesör Meriç Hızal yönetiminde ‘Üç Boyutlu Biçimde Uçma Algısı’ adı altında tezini hazırladı. Ayrıca 1990 yılından beri çeşitli galeri ve sanat kurumlarında genel sanat tarihi, sanat felsefesi ve çağdaş sanat hakkında eğitim veriyor. Arşo Kasparyan, 2010 yılında Modern Sanat Müzesi ‘Yılın Kadın Heykel Sanatçısı’ ve 1995 yılında Nice, “Rivert Art 95” Mitoloji Dalında Birincilik ödülünün sahibi.

Miray Boyacıoğlu: 1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Boyacıoğlu, Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu. 1995 yılında mezun olarak Mersin Devlet Opera ve Balesinde göreve başlayan Miray Boyacıoğlu, 20 yıldır bale-opera temsillerinde görev alarak sayısız gösteri yaptı ve halen görevine devam ediyor.

Roy Kurtluyan: 1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kurtluyan, 18 yaşında ABD’ye giderek Sinema- Televizyon eğitimi aldı. 2004 yılında ‘Yazı Tura’ filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde 11 dalda ödül alarak adından söz ettirdi.

[socialpoll id=”2305817″]

11- Yılın En İyi Girişimcisi:

Aret Akpolat: 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Akpolat, Hintliyan ve Getronagan orta okulu bölümlerini tamamladıktan sonra Lise eğitimini İsviçre’de sürdürdü. Ardından Cenevre’de Webester Üniversitesi’ne devam eden Akpolat, İstanbul’da aile şirketinde göreve başladı. Şirketine Sarin Terlikleri, Sarin Bijuteri ve son olarak da Sarin Kozmetiği ilave ederek büyümeye devam eden Akpolat, dünyaca ünlü makyaj sanatçısı Samer Khouzami’ye Türkiye’de ilk kez show yaptırarak sektöre iddialı bir giriş yaptı. Bunun devamında 4 markanın Türkiye distribütörlüğünü alan Akpolat yoluna her gün yenilikler ekleyerek devam ediyor.

Loran Muratoğlu: Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun olan Muratoğlu 1973 doğumlu. İnşaat sektöründe çalıştıktan sonra, 5 yıl Turizm İşletmeciliği yapan Muratoğlu, Profesyonel çalışma anlayışı ve bir dünya markası olan gayrimenkul firması RE/MAX bünyesinde kendi ofisini ( Karun’u) açtı. Şu anda Şişli İlçesinde 3 ayrı ofiste toplam 43 kişiden oluşan profesyonel ekibi ile faaliyet göstermekte.

Jerry Şadyan: Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla Bilgi Eğitim Danışmanlık Derhanesi’ni kuran 1986 doğumlu Şadyan, ardından www.chooseyourhero.com sitesini açarak Türkiye’de ilk kez tüm Marvel ürünlerini tek bir çatı altında topladı. Choose Your Hero olarak Kanyon’da iki kez pop-up store açan Jerry Şadyan, sadece Marvel değil, tüm çizgi roman hayranlarına hitap etmek amacıyla kam10.com sitesine ortak oldu. Aynı zamanda Disney ile işbirliği yaparak Cinderella filminin galasında Zorlu PSM gala akşamı ve sonrasında da Cevahir AVM’de bir pop-up store açtı. Şu anda da Disney’le işbirlikleri devam ediyor.

[socialpoll id=”2305822″]

 

About the author

LUYS_Admin

Luys Magazin Gazetesi Ana Hesabıdır.