LUYS YILIN ENLERİ ÖDÜL TÖRENİ İNTERNET OYLAMASI (III)

Adaylar 2016

Üçüncü yılımızı Ocak ayı içinde kutlayacağımız, “Yılın En İyileri Ödül Töreni” ve uzun zaman unutulmayacak bir show gecesiyle taçlandırmaya hazırlanıyoruz. Her yıl olduğu gibi toplumumuzun önemli isimlerini sektörlerinde ve branşlarında kat ettikleri mesafe ve ulaştıkları başarılılarını ödüllendirmeyi hedefleyerek başlattığımız “Luys Yılın Enleri Ödül Töreni” oylaması 1 Ocak 2017 tarihinde başlıyor. Onbir dalda, birbirinden kıymetli isimlerin arasında gerçekleştirilecek oylamaya luys@luys.com.tr adresinden katılabilirsiniz.

Son Gün 26 Ocak

  • luys@luys.com.tr adresinden oylarınızı 26 Ocak 2017 tarihine kadar kullanabilirsiniz.
  • Oylama her bilgisayardan yalnızca bir oy hakkını tanırken, yine aynı şirket veya evden de yalnızca bir oy ile sınırlıdır.
  • Oylama başladığı 1 Ocak 2017 tarihten itibaren noter tarafından denetlenerek sonuçlar yine noter tarafından onaylanarak sizlere sunulacaktır.

Yılın İş Adamı:

Şant Manukyan (İş Yatırım Uluslarası Piyasalar Müdürü):İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimi alan Şant Manukyan, yüksek lisans programını da Cornell Üniversitesi MBA dalında tamamladı. 2002 yılında İş Yatırım Uluslararası Piyasalar bölümünde göreve başlamış, 2007 yılında Uluslararası Piyasalar Müdür Yardımcısı görevine getirilmiştir. Global Stratejist olan Şant Manukyan, Kasım 2012 itibariyle de Uluslararası Piyasalar Müdürü konumunda görevine devam ediyor. Global ekonomik durumun yatırımcılara yansıtılarak yabancı hisse senedi, foreks ve emtia stratejilerinin belirlenmesinden ve bu stratejilere yönelik yatırımcı tavsiyeleri oluşturulmasından sorumludur.

Orlando Carlo Calumeno (Yönetim Kurulu Üyesi & Finans Bölüm Başkanı (CFO):1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Orlando Carlo Calumeno, kariyeri başarılarla dolu bir CFO. Duran- Doğan Basım ve Ambalaj firması Bağımsız yönetim kurulu üyeliğine devam eden Calumeno, 2007 yılından günümüze Net Grup CFO’luk görevini sürdürüyor. Kariyerinde portföy yönetimi konusunda da uzman yöneticilik yapan iş adamı, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA Öğretim Üyesi görevinde bulunmuştur. 1907 Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mali İşler Sorumlusu olarak da yaşamına devam eden Calumeno, Kanada Concordia Üniversitesi, Finans Yüksek Lisans Bölümü’nden mezun olmuştur.Türkiye Pul Kolleksiyoncuları Federasyonu ‘’Yönetim Kurulu Üyesi’’ olan Calumeno, 8 yıl görev yapmıştır.

[socialpoll id=”2409823″]

 

Yılın Girişimcisi:

Bercuhi Söğüt- Arpine Söğüt:1991 yılında İstanbul‘dan Erivan’a direkt uçuşları ilk olarak gerçekleştiren Armavia Havacılık şirketi’nde Ermenistan seyahatlerinizde uçak bileti, konaklama, vize işlemi, araç kiralama ve ihtiyacınız olan her şeye çözüm üreten Aziz Surp Tur, son yıllarda Ermenistan’a yaptığı sık uçak seferlerinden dolayı dikkatleri çekiyor. Atlas Global firmasıyla büyük girişim başlatan Bercuhi Söğüt- Arpine Söğüt kardeşler son yıllarda girişimleriyle ön plana çıktılar.

Jerry Şadyan: Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak amacıyla Bilgi Eğitim Danışmanlık Derhanesi’ni kuran 1986 doğumlu Şadyan, ardından www.chooseyourhero.com sitesini açarak Türkiye’de ilk kez tüm Marvel ürünlerini tek bir çatı altında topladı. ChooseYourHero olarak Kanyon’da iki kez pop-upstore açan JerryŞadyan, sadece Marvel değil, tüm çizgi roman hayranlarına hitap etmek amacıyla kam10.com sitesine ortak oldu. Aynı zamanda Disney ile işbirliği yaparak Cinderella filminin galasında Zorlu PSM gala akşamı ve sonrasında da Cevahir AVM’de bir pop-upstore açtı. Şu anda da Disney’le işbirlikleri devam ediyor. Bu yıl Opet Disney işbirliğine imza atarak yeni bir anlaşma sağladı.

[socialpoll id=”2410251″]

Yılın Moda tasarımcısı:

İlker Çaha:

İstanbul doğumlu İlker Çaha, orta ve lise öğrenimini Özel Dost Koleji’nde tamamladıktan sonra yüksek öğrenim için Kanada’da LaselleCollege de Fashion Design okudu. Burada öğrenimini tamamladıktan sonra dünyanın en büyük moda okulu olan New York da ki F.I.T (FashionInstitute of Technology) de Fashion Merchandising bölümünü bitirdi. Türkiye’ye döndükten sonra Muzaffer Çaha’yla birlikte erkek modası üstüne çalışmalar yaptı defilelerde görev aldı. Muzaffer Bey’in de yönlendirmesiyle uzun zamandır hayalini kurduğu erkek smokin giyimine yöneldi, ABD’de yaşadığı deneyimleri İstanbul’da da sürdürdü ve smokin sektöründe zaten uzun yıllardır tecrübeli ve duayen marka olan Muzaffer Çaha’ya yeni bir marka katmak için çalışmalarına devam etti, altyapısı hazırlandıktan sonra 2009 yılında Gümüşsuyu’nda ki moda salonunda SUARE markasını açtı. Her yıl yeni tasarımların oluşturulduğu erkek abiye koleksiyonuyla aksesuarlarıyla markayı güçlendirerek adım adım sektörde lider marka konumuna getirdi. Suare markası bugün Smokin Satışı, Smokin Kiralama ve Ismarlama Damatlıklar konusunda çok geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermektedir.

Tara Kristaporyan:Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımını birincilikle bitirdikten sonra çocukluk hayalini gerçekleştirmek için çok çalışan Tara Kristaporyan doğru bulduğu zaman ve ekibiyle moda konusunda çalışmalara başladı. Henüz bu yolun çok başında olduğunu düşünen Kristoparyan, kendi adını taşıyan markasını oluşturarak moda tutkunları değil, stil sahipleri yaratmayı hedefliyor.

Melida İskenderoğlu:1992 yılında Viyana’da dünyaya gelen Melida İskenderoğlu, Viyana Michelbeuern Yüksek Meslek Lisesi’nden Moda Tasarım bölümünden 2013 yılında mezun oldu. Moda tasarımlarından önce manga çizimlerle ilgilenen genç modacı, 2015 yılından beri Closh butik’te çalışıyor. İstanbul’da yaşamaya karar veren İskenderoğlu, markasını Viyana’da kurumayı hedefliyor.

Melisa Erkol:1983 doğumlu Melisa Erkol, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ndeki eğitimi esnasında, Beymen markası bünyesinde görsel düzenleme sorumlusu olarak çalışma hayatına atıldı. 2005 yılında nero bian codesign studio markası altında Fransız Sokağı’ndaki ofisini kurarak düğün organizasyonu ve vitrin tasarımı alanında şahsi çalışmalarına başlayan Erkol, 2012 yılında Melisa Erkol etiketiyle şapka ve gelin aksesuarı markası olarak tasarım dünyasındaki yerini aldı. Çalışma hayatında önceliği her zaman sıradanlıktan uzak tasarımlar yapmak olan Melisa Erkol, uzun yıllardır gelin aksesuarları tasarlayan annesi Nazen Erkol‘dan da ilham alarak kişiye özel şapka ve aksesuarlar tasarlamaya başladı. Ağırlıklı olarak düğün organizasyonları için ürünler tasarlayan Melisa Erkol; film, dizi ve koleksiyonlar için de ısmarlama çalışmalar yapıyor.

[socialpoll id=”2410252″]

Yılın sanatçısı:

GarbisÇapkan (Maral Müzik ve Dans Topluluğu Genel  Sanat Yönetmeni):

1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen GarbisÇapkan, İlkokulu Esayan Lisesi’nde bitirdi. İlerleyen yıllar içerisinde Surp Harutyun Kilisesi ve Lusavoriç Korosu’ da korist olarak görev aldı. Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun kurulmasıyla birlikte burada dans etmeye devam etti. İlerleyen yıllarda dans eğitmen yardımcılığı da yapan Çapkan,  uzun yıllardır Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun Dans Genel Yönetmenliğini sürdürmektedir. Garbis Bey, İris Çapkan ile evli ve bir kızı vardır.

Kevork Malikyan (Tiyatro ve Sinema Sanatçısı):Diyarbakır‘da dünyaya gelen Kevork Malikyan 10 yaşında dini eğitim almak için İstanbul’a geldi. Karagözyan Yetimhanesi‘nde 7 yıl eğitim gördükten sonra 20 yaşındayken tiyatro eğitimi için Londra’ya gitti. İngiltere’nin en önemli tiyatroları Globe Theatre, Royal National Theatre ve Royal Shakespeare Company’de yıllarca Shakespeare oynadı. Tiyatronun yanı sıra pek çok televizyon ve sinema yapımında rol alan Malikyan, Alan Parker’ın yönettiği Geceyarısı Ekspresi, Steven Spielberg’in yönettiği Indiana Jones: Son Macera ve Anka’nın Uyanışı filmlerinde kamera karşısına geçti.

2011‘de Türkiye‘ye geçici dönüş yapan Malikyan, Bir Ömür Yetmez veBabalar ve Evlatlar dizilerinde rol aldı. 2012’de,Oyun Atölyesi tarafından Londra’daki Shakespeare Globe’da ilk kez Türkçe olarak sahnelenen William Shakespeare’in Antonius ve Kleopatra adlı oyununda Enobarbus’u canlandırdı. 2014 yılında parlak bir dönem geçiren Malikyan, Star TV‘de yayınlanmaya başlayan Reaksiyon adlı dizide, Öktem rolüyle yer aldı. Aynı yıl Fatih Akın’ın TheCut (Kesik) filminde yer alan Kevork Malikyan,  yine 2014 yılında Reha Erdem‘in yönettiği Şarkı Söyleyen Kadınlar filminde Mesut rolünde oynadı.

Kirkor Dinçkayıkçı(Tiyatro ve Sinema Sanatçısı):1964 İstanbul’da dünyaya gelen Kirkor Dinçkayıkçı, ortaokul öğrenimimi Bomonti ve Pangaltı Mıhitaryan okullarında tamamladıktan sonra Kapalıçarşı‘ya mıhlayıcı çırağı olarak girdi.

Tiyatroya 1992 yılında Arto Berberyan‘ın yönettiği Bikomedi oyunu ile başlayan Dinçkayıkçı, 1995 yılında daha sonra ölümüne dek birlikte çalıştığı baş ustam dediği Misak Toros ile PLYD‘de devam etti. 1997 yılında Eyvah Babam dizisi ile dizi oyunculuğuna adım atan Kirkor Dinçkayıkçı, Misak Toros ve Hermon Variş yönetmenliğinde birçok oyunda rol aldıktan sonra, 2005 yılında Kevork Türker’in de desteğiyle Hadi Çaman Tiyatrosu’nda”Hisse-i Şaiya” oyunundaki rolüyle profesyonel tiyatroya geçti. 2013 yılında GLYD‘de tek başına yönettiğim ilk oyun “Can Çıkar Huy Çıkmaz”oyunu ile tiyatro yönetmenliğine de başlamış olan Dinçkayıkçı,2014 yılında Karadayı dizisinde, 2015 yılında Not Defteri dizisindeki yine 2015‘de Poyraz Karayel dizisinde, 2016‘da ise Yitik Kuşlar filmindeki Yetimhane Müdürü Sarkis karakteri ile rol aldı.

Halen dizi ve sinema oyunculuğunun yanı sıra Uygur Sanat ve Çocuk Tiyatrosu ekibinde, “Patron Çıldırdı” oyununda usta oyuncu Sezai Aydın ile başrolü paylaşmakta.

[socialpoll id=”2410253″]

Yılın mekanı:

Ben coffeeroasters (Cafe): 15’i aşkın ülkenin çekirdek kahvelerini kavurarak oluşturduğu zengin menüsü ve sıcak atmosferi ile iki yıldır Moda‘da hizmet veren Ben coffeeroasters, Anadoluyakasının gözde mekanlarından biri oldu.

Aret’in Yeri (Restoran):Aret’in Yeri, müdavimlerin sıkça uğradığı bir meyhane… Beyoğlu, Nevizade sokakta aynı lezzet ve ortamıyla müdavimlerine hizmet veren Aret’in Yeri, geride bıraktığımız 2016 yılının tercih edilen mekanlarından birisi oldu.

Herman’ın Yeri (Restoran):Uzun yılar yaşadığı Yunanistan’dan 2013 yılında Türkiye’ye dönüş yapan HermanSivaslian tarafından doğup büyüdüğü yer olan Büyükada’da açılan “Herman’ın Yeri” yaz kış tercih edilen mekanlar arasında yer alıyor. Deniz manzarasıyla, lezzetlerini buluşturan mekan, geçtiğimiz yaz en çok beğenilenler arasında yer aldı.

[socialpoll id=”2410254″]

Yılın Gelecek Vaad Eden Sporcusu:

Karin Öcal:1994 yılında Bitlis’te dünyaya gelen Karin Öcal,12 yıl önce İstanbul’a geldi. İlkokulu Kalfayan Okulu’nda tamamlayan Karin, ardından Esayan Lisesi’nden mezun oldu. eğitimini İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde sürdüren Karin, Bedensel Engelli Yüzme Dalında (sırt ve serbest) 4 kez İstanbul, 3 kez de Türkiye Şampiyonu oldu. Karin Öcal, İstanbul Gençlik Spor Müdürlüğü’nün lisanslı yüzücüsü. 2 Aralık 2016 tarihinde  Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla Bulgaristan’ın başkenti Sofya‘da yapılan “Uluslar arası Engelli Kongresi Yüzme Şampiyonası”nda 50 m serbest ve 50 m sırtüstünde birinci oldu.

Derev Alcal:2003 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Derev Alcal, Yeşilyurt Spor Kulübü lisanslı sporcusu. 7 senedir tenis oynayan genç yetenek, 14 yaşında Türkiye genelinde sıralamada ilk 5’de yer aldı. Milli takımın en büyük adaylarından birisi olarak gösteriliyor.

Talya Yeşiltepe: 2007 yılında İstanbul‘da  doğumlu olan Talya Yeşiltepe, Esayan okulunda eğitimine devam ediyor. TSYD’de 4 yıldır Kelebek branşında yüzen genç sporcu, TSYD ile katıldığı yarışlarda, 50 metre Kelebek’te iki kez birincilik, 50 metre Kelebekte üçüncülük ve  bayanlar 100 metre karışık yarışında üçüncülük kazandı.

Arben Kuyumcu:Ortaköy Tarkmançats okulu 7. sınıf öğrencisi olan Arben Kuyumcu 12 yaşında. Enka Su Topu Takımı Kalecisi olan Arben, 5 yaşından beri yüzüyor.

Lara Camgöz:AramyanUncuyan 7. Sınıf öğrencisi olan Lara Camgöz, 5 yaşından bu yana Ritmik Cimnastikle ilgileniyor. 12 yaşındaki sporcu haftanın 6 günü 3’er saat antrenman yapıyor. Ritmik cimnastikle 5 yaşındayken tanışan Lara haftanın 6 günü 3’er saat antrenman yapıyor 7 yıldır.Camgöz, 2016yılında,8. Uluslararası İstanbul Ritmik Cimnastik Kupası’nda bir birincilik, iki ikincilik elde etti.Karşıyaka Belediyesi ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü tarafından düzenlenen “2. Uluslararası Ritmik Cimnastik Turnuvası”nda birinci olan Camgöz, Gaziemir Belediyesi ve ŞavkarCimnastik Spor Kulübü tarafından düzenlenen Uluslararası Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası”nda birinci oldu.

Valeri Kılıçyan:GazetemizinsponsorluğunuüstlendiğiAmerikalıritmikjimnastiksporcusuValerie Kılıçyan, Jimnastik dalın da başarılarına devam ediyor. Henüz 13 yaşında olan Kılıçyan, 2016 yılında Amerika Artsitik Jimnastik Olimpiyat Takımı için düzenlenen yarışmada katıldığı yarışmalarda tüm altın madalyaları kazandı. Valerie Kılıçyan, aldığı başarılarla gelecek vaatediyor.

[socialpoll id=”2410257″]

Yılın iş Kadını:   

Rina Onur Şirinoğlu:Dünyanın en büyük 3. Sosyal oyun şirketi olan PeakGames’in kurucu ortaklarından birisi olan Rina Onur Şirinoğlu, PeakGames’i 2010 Kasım senesinde kurarak 2 sene içerisinde yabancı risk sermayesi fonlarından şirket için 30 milyon dolar finansman toplamıştır. Aynı zamanda 500 İstanbul girişim sermayesi fonunun kurucu ortağı ve genel müdürü olan Rina Hanım, 20 milyon dolar büyüklüğündeki 500 Startups network fonunu yönetmektedir.Türkiye’nin en büyük kısa dönemli konut kiralama platformu, Hemenkiralık.com’un da kurucu ortakları arasında bulunan Rina, 40 bin ilanı aşkın portföyüyle Türkiye ve Orta Doğu’nun en geniş alternatif konaklama olanağını kullanıcılarına sunmaktadır. Türkiye internet ekosistemine giriş yapmadan önce Türkven Private Equity’de girişim sermayesi ve Morgan Stanley Londra ofisinde yatırım bankacılığı alanlarında çalışan Rina Hanım,Harvard Üniversitesi’nde Ekonomi Bölümünü bitirmiştir. Rina, aynı zamanda World Economic Forum’a bağlı olan Global Shapers platformunun Türkiye kurucu ekibindendir.

Arlet Çakılcıyan ( Ortadoğu Exper Pazarlama Müdürü):
ITU Kimya Mühendisliğini bitiren Arlet Çakılcıyan UCR, Kalifornia’da hem İşletme üzerine yüksek lisans ( MBA ) hem de üniversitede asistanlık yaparak derece ile mezun oldu. Omo- Unilever’in medya satın alma ve planlamasında çalıştı. 2001 yılında GlaxoSmith Kline(GSK) firmasında pazarlama ve satış alanlarda çeşitli görevlerde yer aldı. Özellikle aşılar konusunda uzun süre basarılı çalısmaları oldu. 2010 yılında Novartis’e geçerek ASI biriminde Pazarlama ve Satış müdürü olarak 5 yıl çalıştı. 2015 yılında Novartis ve GSK yapılanmasında global bir role atandı. Bugun Ortadoğu Pazarlama Müdürü olarak Ağız sağlığında lider bircok üründen (Sensodyne) ve 12 ülkeden (Türkiye, Mısır, Sudi Arabistan, Pakistan, Birlesik Arap emirlikleri ) sorumludur.

Birkaç gönüllü arkadaş ve Anne bebek Sağlık Vakfı ile yenidoğan bebekleri yaşatmak adına ortak bir sosyal sorumluluk projesi başlattı ‘SEN DE BIR HAYAT VER’. Evli ve bir çocuk sahibidir

Milka Sarp:1976 yılında dünyaya gelen Milka Sarp, Sahakyan Lisesi’ndeki öğreniminin ardından, İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu.İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’ne devam eden Milka Sarp, kendini bankacılık yaparken buldu. Şu anda Finansbank Ataköy Atrium Şube Müdürü olan iş kadını,15 yaşında kızı Janis ve aşık olduğu eşi Çetin beyin her an destek ve sevgisiyle alınyazısına şükrettiğini belirtiyor. Mottosu “sevgi her zaman kazandırır” olan Milka Hanım, başarılı grafiğini yükseltmeye devam ediyor.

[socialpoll id=”2410259″]

Yılın Eğitimcisi:

JANET AVEDIKYAN: ilk ve orta öğrenimini Bezciyan Ermeni Ortaokulu nda, lise öğrenimini ise Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi’nde alan Janet Avedikyan, 1965 İstanbul doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Janet Hanım, bir süre özel sektörde çalıştıktan sonar, MaramaraÜniversitesi’nde Pedagojik formasyon eğitimi aldı. 1989-1990 öğretim yılında Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi’nde Kimya öğretmenliğine başlayana Avedikyan, 2016 yılına kadar bu görevini sürdürdü. Halk oyunlarına olan ilgisiyle tanınan eğitimci, 1996 yılında kurulan Knar Müzik Topluluğu’nda aktif rol üstlendi.2016-2017 eğitimyılında Surp Haç Tıbrevank Lisesi Müdürlüğü görevine getirilen Avedikyan, evli ve bir erkekçocuk sahibi.

Alen Taşçıoğlu: 1973 yılında İstanbul‘da  dünyaya gelen Alen Taşçıoğlu, Surp Haç Tıbrevank Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimlerinde Lisan eğitimiyle birlikte Matematik Öğretmenliği formasyonu aldı. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Enerji Yüksek Lisansını tamamlayan Taşçıoğlu, İTÜ Çoksesli Korosunda 5 yıl koristlik yanında Anadolu Üniversitesi Uluslar arası ilişkiler alanında ikinci lisansını bitirdi. FSMV Üniversitesi Bilişim Akademisi eğitimi ve Marmara Üniversitesi Robot Kulübü’nde çalışmalarda bulunan Taşçıoğlu,2011 yılından beri görev aldığı Getronagan Lisesi’nde Bilgi Teknolojileri  Sorumlusu ve Bilgisayar ve Robotik kulüplerinde sorumlu eğitici olarak görev yapmakta. 2016 Yaratıcı Teknolojiler Merkezi TUMO’ya İstanbul’dan giden kafilede görev aldı. Bilişime dair her alanda seminer, konferans ve atölye çalışmalarını yakından takip etmekte.

Tamar Nergis:Karagözyan Ermeni İlköğretim Okulu, Gazturman Gayan (Kınalıada Kampı) eski müdürü olan Tamar Nergis, Kalfayan Okulu müdürlüğü görevine terfi ederek, başarılı grafiğini sürdürmeye devam ediyor. Tamar Nergis, Luys Aktüel Magazin Gazetesi Birinci yıl“Yılın Enleri Ödül Töreni”nde“Yılın En iyi Eğitimcisi” ödülünün sahibi olmuştu.

[socialpoll id=”2410260″]

Tasarımcı:

Robin Yayla: 1994 yılında İstanbul’da dünayay gelen Robin Yayla,küçüklüğünden başlayan resim çizme tutkusu ve etraftaki objeleri inceleme merakı sonunda Kadir Has Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nü kazanmasını sapladı. Okuduğu dönem boyunca birçok ulusal ve uluslararası tasarım yarışmalarına katılan ve ödüller kazanan Yayla, 2015 yılında tasarladığı katlanabilir çok amaçlı tabure8.Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda finale kaldı. Aynı sene Mardin için tasarladığı hediyelik eşya Türkiye İhracatçı Meclisinin düzenlediği İMMİB Tasarım Yarışması’nda Mansiyon ödülü kazandı. 2016 yılında yine Türkiye İhracatçı Meclisi’nin düzenlediği 2. Ulusal Plastik Ve Metal Ambalaj Tasarım Yarışması’nda tasarladığı kuruyemiş ambalajıyla 3.lük ödülünü kazandı. AynıyılİMMİB Tasarım Yarışması’nda tasarladığı kedi taşıma çantasıyla bu kez 2.lik ödülünü kazanananRobin Yayla, bu ödülle birlikte Türkiye Ekonomi Bakanlığı tarafından yurt dışı yüksek lisans eğitimi burs hakkını da kazanmış oldu. Robin Yayla’nın Milano’da bulunan Sanat ve Tasarım Okulu Domus Academy’den başvurusu kabul edildi. Kadir Has Üniversitesi’nden bölüm üçüncülüğüyle mezun olan Robin, hobi olarak karikatür çiziyor. Şu an bir tasarım stüdyosunda çalışan Yayla, çeşitli markalara ürün tasarımı hizmeti sunmanın yanı sıra, aynı zamanda tasarladığı tişört koleksiyonunuRoya T-shirts markası altında 2017’de piyasaya sürmeyi planlıyor.

İskender Osançlıol:1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İskender Osançlıol, liseyi bitirdikten sonra baba mesleği olan eksoz sektörüne merak duydu. Küçük yaşta yaz tatillerinde babasının yanında vakit geçirerek işe hızlı bir şekilde adapte olanOsançlıol, işin ciddi bir sanat olduğunu fark etti. Paslanmazdan superspor arabalara komple sesli egsozlarüreten İskender Osançlıol, tekne,helikopter ve birçok drag arabalarına performans egsozheaders yapmaya devam ediyor.Yakın bir tarihte Es Motor ile iş birliği yaptığı araç Bahreyn‘de dünya rekoruna imza attı.

[socialpoll id=”2410261″]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About the author

LUYS_Admin

Luys Magazin Gazetesi Ana Hesabıdır.